Eğitim

ArcGIS Pro ile Mekansal Analiz Uygulamaları

Hemen Al
3 Gün
Eğitim Hakkında

Temel Bilgiler 

 

Bu eğitimde herhangi bir mekansal analiz projesine uygulayabileceğiniz temel kavramları ve standart iş akışlarını öğreneceksiniz. Mekansal örüntüleri tanımlama, verilerden tahminlerde bulunma ve olgu ya da olaylarla ilgili soruları cevaplamayı öğreneceksiniz. Verileri incelemek, verilerden karar vermeyi destekleyen güvenilir sonuçlar elde etmek için çeşitli ArcGIS araçlarını kullanarak analizler gerçekleştireceksiniz. 

 
Kazanımlar 


Bu eğitimi tamamladığınızda; 

  •  Bir analiz için verileri hazırlayabilecek, ortam ayarlarını yapılandırabilecek ve uygun araçları seçebileceksiniz, 
  • Bir çalışma alanındaki detayları ve mekansal dağılım örüntülerini inceleyerek en uygun konumu belirlemek için ArcGIS’in 2B ve 3B analiz araçlarını kullanabileceksiniz, 
  • Mekansal istatistikleri kullanarak mekansal örüntüleri tespit edebilecek ve oluşan sıcak noktaları belirlemek için zaman içindeki değişimi analiz edebileceksiniz, 
  • Enterpolasyon ve regresyon analizleri gerçekleştirerek mekansal örüntülerin neden oluştuğunu açıklayabilecek ve bu örüntülerin gelecek zamandaki eğilimlerini tahmin edebileceksiniz. 

 

Detaylar
Yaklaşan Eğitimler
Eğitim Yeri
Başlama Tarihi
Bitiş Tarihi
24-26 Nisan, 2024
09:30 - 17:30
Eğitim Yeri: Ankara
Hemen Alın
Bilgi Edin >
Eğer bu tarihler sizin ihtiyaçlarınıza uymuyorsa ya da daha ileri tarihlerdeki eğitimlere katılmak istiyorsanız lütfen bize bildirerek başka tarih talep edin.
Talep Et