Eğitim

ArcGIS ile Coğrafi Verilerin Yönetimi

Hemen Al
2 Gün
Eğitim Hakkında

Temel Bilgiler 

 

Bu eğitimde, ArcGIS yazılımı için yerel veri depolama formatı olan coğrafi veri tabanları hakkındaki temel kavramlarda uzmanlaşmak ve coğrafi veri tabanları oluşturup, veri ekleyip verilerle gerçek dünyadaki mekânsal ilişkileri modelleyebilecek, CBS verilerinin bütünlüğünü sağlayan coğrafi veri tabanı özelliklerinden nasıl yararlanacağı öğretilmektedir. Kuruluşunuzun coğrafi verilerini merkezi olarak depolamak ve verimli bir şekilde yönetmek için bir coğrafi veri tabanı oluşturmaya yönelik en iyi uygulamalar ele alınmaktadır. Ayrıca, dosya tabanlı coğrafi veri tabanı ve kurumsal coğrafi veri tabanı yeteneklerinin tam olarak anlaşılmasını sağlayan benzersiz coğrafi veri tabanı detaylarını yapılandırmak için gereken becerileri edineceksiniz.  

 

Kazanımlar 

 

Bu eğitimi tamamladığınızda; 

  • Coğrafi veri tabanı oluşturabilecek, şema seçeneklerini keşfedebilecek ve uygun veri modellerini değerlendirebileceksiniz,
  • Coğrafi veri tabanına veri ekleyebilecek, detay geometrisini ve özniteliklerini düzenleyebileceksiniz, 
  • Görüntüleri depolamak ve yaymak için bir mozaik veri kümesi oluşturabileceksiniz, 
  • Veri düzenlemeyi basitleştirmek ve veri bütünlüğünü sağlamak için veri kurallarını ve ilişkilerini tanımlayabileceksiniz, 
  • Kurumsal coğrafi veri tabanına erişimi yapılandırabilecek ve birden çok eşzamanlı düzenleyiciye izin vermek için sürümü belirlenmiş bir detay sınıfı oluşturabileceksiniz. 

 

Detaylar
Yaklaşan Eğitimler
Eğitim Yeri
Başlama Tarihi
Bitiş Tarihi
19-20 Eylül, 2024
09:30 - 17:30
Eğitim Yeri: Ankara
Hemen Alın
Bilgi Edin >
07-08 Kasım, 2024
09:30 - 17:30
Eğitim Yeri: Ankara
Hemen Alın
Bilgi Edin >
09-10 Aralık, 2024
09:30 - 17:30
Eğitim Yeri: Ankara
Hemen Alın
Bilgi Edin >
Eğer bu tarihler sizin ihtiyaçlarınıza uymuyorsa ya da daha ileri tarihlerdeki eğitimlere katılmak istiyorsanız lütfen bize bildirerek başka tarih talep edin.
Talep Et